שאלות ותשובות


1.שאלה: מיהו מוהל טוב?
תשובה: מוהל טוב ומקצועי נמדד בנסיון שצבר, ביחס שלו למשפחה, ברמת ההשקעה שלו בסטריליזציה חומרי ריפוי ותחבושות, והכי חשוב שיודע לעשות ברית בזריזות ובצורה מקצועית שהתינוק בקושי ירגיש את הכאב, ואחרון חביב בליווי שלו להורים לאחר הברית, לילדכם אל תתפשרו קחו את הטוב ביותר!

2.שאלה: סליחה שאני שואלת אבל אתה נראה צעיר.
תשובה: תודה על המחמאה, לעצם השאלה מוהל טוב לא נמדד לפי הגיל שלו, אלא לפי הניסיון והמקצועיות שלו, יכול להיות מוהל שנראה מבוגר אבל התחיל לערוך בריתות לפני שנה, אני בא עם ניסיון של 10 שנים ואלפי בריתות מוצלחות ב"ה, אני חושב שהבגרות הנצרכת כאן היא פנימית ולא חיצונית (:

3.שאלה: מתי צריך ליצור קשר עם המוהל?
תשובה: כדאי כמה שיותר מוקדם לאחר הלידה, מוהל טוב נתפס מהר! חבל שתטצרכו להתפשר.

4.שאלה: במה צריך לעדכן את המוהל?
תשובה: לצורך עשיית הברית חשוב למוהל לדעת את כל העבר הרפואי של התינוק, כמו משקל\צהבת\צורת הלידה\דלקת עיניים בקיצור הכל, חשוב מאד שהתינוק יהיה חזק וכשיר למהלך הברית.

5.שאלה: מה עדיף מוהל או רופא?
תשובה: פשוט שמוהל (מקצועי!) מצורף קישור למאמר שכתבתי בנושא.

6.שאלה: האם עדיף לתת זריקת הרדמה לתינוק שלא יכאב לו?
תשובה: הזריקה יותר מסוכנת ומכאיבה לתינוק. (מצורף קישור למאמר שכתבתי בנושא).

7.שאלה: איך אתה עורך את הטקס?
תשובה: אני זורם עם רצון ההורים, אם ירצו משהו אינטימי וצנוע יקבלו, ואם ירצו אירוע עם שואוו אנרגיות שירי עדות וכל השאר יקבלו, אני כאן בשביל שתהיו הכי מרוצים שיש (:

8.שאלה: האם אתה מקפיד על הגיינה וסטריליזציה?
תשובה: בוודאי! כמוהל אחראי ומקצועי אני מקפיד על הרמה הגבוהה ביותר של חיטוי וסטריליזציה. (מצורף קישור למאמר שכתבתי בנושא).

9.שאלה: היינו בברית שערכת (אשתי בהריון), מאד התפעלנו והתרגשנו, רציתי לשאול איך יכול להיות שתהליך הברית היה כל כך מהר והתינוק בקושי בכה?
תשובה: קודם כל שיהיה במזל טוב! ושתהיה לידה קלה, לעצם השאלה: כמוהל מקצועי ומומחה תהליך הברית לוקח כמה שניות, בנוסף לחומרי אילחוש והרגעה בטוחים שמרגיעים את התינוק, וגם את ההורים (:

10.שאלה: אישתי ילדה בן ואנחנו קצת בלחץ שמענו על מקרים של נמק לאחר הברית בגלל תחבושת לוחצת ששמו לתינוק,איך אפשר להיזהר מזה?
תשובה: מזל טוב! יש לי הפתעה בעבורכם… אני משחרר את התינוק לבית בלי שום תחבושת, כך שאין שום חשש לעצירת שתן או נמק ח"ו (מצורף קישור על השיטה שלי).

11.שאלה: אם תינוק נולד בשבת מה עושים?
תשובה: עושים בשבת! רק 2 מקרים שבהם הברית לא דוחה שבת, 1. אם התינוק יצא בניתוח קיסרי, הברית נדחית לראשון, 2. אם יודעים שיהיה חילול שבת רציני בגלל הברית עדיף לדחותה לראשון (כמובן שבכל מקרה כדאי להתייעץ ספציפית).

12.שאלה: אישתי אמורה ללדת, הבעיה שהיא מאד לחוצה מהברית, וממש חשוב לה גם המעקב אחרי הברית כל זמן ההחלמה, מה אפשר לעשות?
תשובה: קודם כל שיהיה במזל טוב! אם אמא לחוצה מהברית זו לא בעיה! זה סימן שהיא אמא טובה(:

לעצם השאלה הגעתם למקום הנכון! אני תמיד עושה מעקב תמונות ושמירה על קשר עד להחלמה המלאה, יש הורים לחוצים ששולחים לי תמונות גם אחרי חצי שנה, עצם זה שיש יחס אישי וחם זה חשוב ומרגיע.

13.שאלה: מגיע לנו מזל טוב! נולדו לנו תאומים שני בנים, רק שהם נולדו פגים במשקל נמוך, מה צריך לעשות בקר לברית?
תשובה: מזל טוב!!, במקרה של פגות זה דורש הרבה מעקב ובדיקות מקיפות כגון חמצן\צורת אכילה\משקל צהבת ועוד, חשוב מאד שלמוהל המבצע יהיה ידע רפואי נרחב בשביל לנתח את כל המצב, וללוות את ההורים, במשך שנותי כמוהל יצא לי ללוות ולבצע מקרים רבים של פגים, עד שיש כאלה שמכנים אותי המוהל של הפגים ☺.

14.שאלה: מה עושים במקרה שיש לתינוק צהבת?
תשובה: השאלה מאד מורכבת בגלל שיש כמה סוגי צהבות וזה תלוי בכמה גורמים כגון גובה הבילירובין\שבוע הלידה\משקל ועוד, חשוב שמוהל מקצועי שמכיר את כל התהליך הפיזיולוגי של הצהבת ילווה אתכם, יש באמתחתי כמה פתרונות טבעיים להורדת רמת הצהבת (מצורף קישור למאמר שכתבתי על צהבת ילודים).